jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a product of photosynthesis? A.) Glucose B.) Carbon Dioxide C.) Sugars D.) Oxygen
In terms of dealing with racism, why did the "Little Rock Nine" think Arkansas would be better than Mississippi?
Help sue at 12am and it’s 10 pm ..........plsssssssssssssssss
Two wires are attached 6 feet up a tree and 3 feet from the base of the tree. About how much TOTAL wire was used?
i need help asapppppppppppppppppppppppp
What is the C term in this problem: x^2+3x+2
Question refers to the image below. Cartoon illustration has the title, Health Coverage. It shows two beds, each with an occupant who appears stressed and sweat
k 5. We_ the film last week.
can someone help?? 3/5
last two ahh helpp quick