makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

The function p(x) = - 2(x-9)2 + 100 is used to determines the profit on T-shirts sold for x dollars. What would the profit from sales be if the proce of the T-s
x^16/x^3a. 16/x^3b. x^48c. x^19d. x^13​
Using the tax table, determine the amount of taxes for the following situations: (Do not round intermediate calculations. Round your answers to 2 decimal places
I added the picture down below with the directions!! Help please!! I am not good with Spanish.
Which statement is not true? 26% of fortune 500 CEOs are women More than 50% of all professional level jobs are healed by women 8.1% of the top earners or women
Always remember that your actions effect the people around you. What is grammatically wrong with this sentence.
what's this symbol ( called?
Which statement about Washington Irving's “The Devil and Tom Walker” is true? A. The story's folktale-based plot has been retold many times. B. The story leav
Please please help me
Which statement is true about the two lines whose equations are given below? 4x - 2y= 5 4x + 2y=5 Choices They are parallel They are perpendicular They inte