lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which pair of legislators are known for their ability to compromise on states rights, federalist issues, and sectional issues?
give me a sentence that has the word due process and equal protection
Select all that apply. The great schism was between the: A.Disagreememt over who was the head of the church. B.Disagreement about what version of the scriptures
Joint tenants where one party is husband and wife
Z is centroid of triangle RST. What is RW, if RV=4x+3, WS=5x-1, and VT=2x+9? x= WS= RW= Pls help its due today thanks in advance
Decide if the following sentence is grammatically correct or incorrect. Explain. ¿Te di los plates nuevos? -No, no me las diste.
which line(s) are in the subjunctive mood? 3,8,10,13
What is biological oxygen demand
Miguel is mixing up a salad dressing. regardless of the number of servings, the recipe requires that 5/8 of the finished dressing mix be olive oil, 1/4 vinegar,
write a dependent clause that changes the simple sentence into a complex sentence. 1. We played games for hours__________________. 2. _____________________, we