mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

What fraction of the shape is white
When you do an experiment and come up with something that works, you... A. have a conclusion in which your hypothesis is correct B. are doing research C.have
Options to open,save, and print a document are found on which tab?
6) Where are the electrons found?
Identify each of the following organizational characteristics with the business organizational form or forms with which it is associated. (a) Easier to transfer
Suppose that you deciding between seeing a move and going to a concert on a particular Saturday evening. You are willing to pay $20 to see the movie and the mov
Determine if the expression wx2 is a polynomial or not. If it is a polynomial, state the type and degree of the polynomial.
What are the associated alterations of hypertension?
An 80 kg man descends to the ground from an aeroplane using a parachute. If the drag coefficient of the parachute is 0.5 and the density of air is 1.35 kg/m3, c
Biking without a helmet is a no brainer.