boi35
boi35 boi35
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is itb. Hdhdhdhdhfnd

What is itb Hdhdhdhdhfnd class=

Respuesta :

mongadonga
mongadonga mongadonga
  • 03-10-2017
All you need to do is find the rate of the cost. This means finding the cost of each liter. 
Brand A's rate is running at about $2.60 (16.99÷6.5)
Brand B's rate is running at about $1.25 (24.96÷20)

Brand B's laundry detergent costs less than Brand A's laundry detergent. Remember to vote me Brainliest if I helped you!
Answer Link

Otras preguntas

jack bought 3 slices of cheese pizza and 4 slices of nushroom pizza for a total cost of $12.50. Grace bought 3 slices of cheese pizza and 2 slices of mushroom p
How many DMUs exist in the state of Florida
Substances with weak intermolecular forces tend to be in the gas state at room temperature. moderate intermolecular forces are required to liquefy or solidify a
a brick has dimensions of 15 cm x 6.0 cm x 12cm. What is the volume of the brick in cubic meters? (Recall that 100 cm =1m)
All of the 20 common amino acids have at least ____ pka values
Dana And Monique are dog groomers Dana’s workday is 10 hours and Monique’s workday is 8 hours Dana and Monique each work 40 hours per week.
Can someone help me with this question?
Can you answer this please?
True or false preferring to drink alone is not a factor that contributes to drug addiction
Gandalf the grey started in the forest of mirkwood at a point pp with coordinates (−2,1)(−2,1) and arrived in the iron hills at the point qq with coordinates (-