Lukamegurine
Lukamegurine Lukamegurine
  • 02-09-2015
  • Mathematics
contestada

1.)$3 for bagels; &9 for 24 bagels
2.) $12 for 3paperback books ; $28 for 7 pPerback book

(Determine if each pair of rates is equivalent .explain your reasoning)

Respuesta :

thesunami
thesunami thesunami
  • 02-09-2015
3 dollars for bagels and 9 dollars for 24 dollar bagels
Answer Link

Otras preguntas

There are 4 contestants in a beauty pageant. How many results are possible for the first, second, and third place?
What are the example of molecule ?​
jimmy had twice as many oranges as grapefruit, 5 more grapefruits than pineapples, how many of each fruit did jimmy have?​
in idioms what is the meaning of stop pulling my leg​
Prove that the value of the expression: (3^5 - 3^4)(3^3 + 3^2) is divisible by 24. Answer format: The value of the expression is 24 • __
help me pllllllssssssssssssss
what is the answer please... ​
Help me pls I put the picture in the attach file below (Sorry i'm in secondary school but i have a problem with my settings)
A man drove 60 km at 30 km/h, 60 km at 40 km/h and 60 km at 50 km/h. What was his average speed for the whole journey?​
[tex]\frac{\frac{1}{a+1} }{a-\frac{1}{{a+\frac{1}{a}}{} } }[/tex] someone help please