blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

What is the origin of the term “to post” advertisements? Colonial merchants once nailed advertisements on posts in front of their stores. Advertisements were or
Which headline suggests a neutral point of view on the subject matter? A. Congress Passes New Environmental Legislation B. Congressional Liberals Push Ad
1. Francisco Franco era rey de España. -True -False 2. Franco fue asesinado en 1975. -True -False 3. El Escorial es una Iglesia bontia al sur de Madrid. -True
The molar mass of I2 is 253.80 g/mol and the molar mass off NI3 is 394.71 g/mol. how many moles of I2 will form 3.58 g of NI3
In Puerto Rico, you can nonverbally ask “What's going on?” by: nodding the head. blinking the eyes. wiggling the nose. sticking out the tongue.
The price of an item has risen to $276 today. Yesterday it was $115. Find the percentage increase.
What is the value of X 56•
Sharing power, via empowerment, is a means for increasing your own power. true or false a. True b. False
A drama student was selling tickets for a upcoming play. an adult ticket cost 12 dollars, and a kid ticket cost 12 dollars. if there was 8550 dollars made and 6
Please I need help with questions 20 and 21 and it’s very hard and I’m struggling with it and if you need to see the picture big then click on it and it will be