notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

Which component of skill-related fitness would most help a shot-putter increase the distance of his or her throw? -speed -balance -agility -power
Which is the chemical name of the product formed when copper reacts with gas in air?
Anne was observing a cell under a microscope which was undergoing binary fission. Which type of cell was Anne observing? 1 Eukaryotic animal cell 2 Eukaryotic p
Use a transformation to solve the equation. m+12.6 = –24 a. m = –36.6 b. m = –12.2 c. m = 12.2 d. m = 36.6
which of these events in history does seidman say occurred in direct violation of the constitution? a. the building of the white house b. Formation of the supre
What does a hero usually do shortly before embarking on his quest?A) Condition himself physicallyB) Spend time in isolationC) None of these are correctD) Go ove
You have prepared 42 mL of distilled water,18 mL of vinegar and 47 mL of salt water for an experiment. How many milliliters of solution will you have if you fi
At what rate does gravity cause objects to accelerate at sea level on earth
10 gallons divided by 17 people
in 14.987 what place value is the 7 in