reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Consider a triangular prism. The triangular end has a base of 4 cm and height of 5 cm. The length of each side is 6 cm and the height of the prism (length of th
Sediments that consist of mineral grains that were eroded from continental rocks are called _____.
What is the geographical significance of the Russian plain
A joule, which is a unit of work, is equal to Blank Space __________. a newton times a meter a newton divided by a second a newton times a second
In contrast to eukaryotic cells, prokaryotic cells        A. have to pass through the G1, S, and G2phases to prepare for division.   B. have to use binary fissi
what kind of bird symbolizes love
Political parties organize people together to select candidates who most nearly a0 their goals and political desires.
If x is a positive integer, for how many different value of x is square root of 48 over x a whole number ?
How to calculate speed?
___is when a force is exerted on an object and the object moves a distance in the direction of the force. A)Work B) Watt C) Joule D) Power