helpmeeeoidjfoiew
helpmeeeoidjfoiew helpmeeeoidjfoiew
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Mr Johns bought 8 packages of hot dogs for a cook out. The total cost of the hot dogs was $24. Which of the following number sentences could be used to determine the cost of one package of hot dogs? Question 4 options: $24 + 8 $24 - 8 $24 ÷ 8 $24 x 8

Respuesta :

Skrttskrtt
Skrttskrtt Skrttskrtt
  • 03-11-2017
24 divided by 8. also number C

Answer Link
valyntynemurrow valyntynemurrow
  • 03-11-2017
I think the answer is $24/8
Answer Link

Otras preguntas

what parts of speech is up in this sentence. he looked up and saw stars and sun​
Convert the following expressions with rational exponents to the radical form (6^2/3)^1/2
Which word best describes the ending of Rats? A happy B quiet C weird D sad
Setting of the story the cruel hunters
Evaluate each expression for the given values of the variables X-y^3;x=27,y=3
Does meiosis uses oxygen to produce ATP
Madelyn and her children went into a grocery store where they sell apples for $1.75 each and peaches for $1 each. Madelyn has $20 to spend and must buy no less
Which processes are shown in the image above?
write as a decimal rounded to the nearest tenth. 45/19
In the call of the wild bucks saved Thornton life by