HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

I don’t understand this.. will someone please help? Will mark Brainliest along with 20 points.
1/3 = x/15 What is the value of x?
what is the answer to this problem 7 * 5/6
hello, could you answer this question for me? If management wishes to know how well a business's inventory is moving, they could use the a. acid test ratio. b.
Dropping less than two inches per mile after emerging from the​ mountains, a river drains into the ocean. One​ day's discharge at its​ mouth, 5.6 trillion​ gal
how do goods differ from services? (Economics)
Can someone please help me I’m confused. Will give brainliest and a whole bunch of points
The term for a fertilized egg that has begun cell division but is not yet a fetus is
A lawn mower manufacturer incurs a total of 34,816 in overhead costs and 388 per lawn mower in production costs. How many lawn mowers were manufactured if the a
If a planet rotates 360 degrees during a 24 hour time period, what does that tell us about the planet? A. The middle of the planet is in darkness B. The s