GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Win up to 53 points!! A woman is sitting in her hotel room when there is a knock at the door. She opened the door to see a man whom she had never seen before.
how are john locke and jean-jacques rousseau alike
A force of 500 Newtons will compress a spring 0.5 meters. What is the spring constant of the spring? A. 1000 m/Newton B. 100 m/Newton C. 10 m/Newton D. 0.1
On a Friday evening a pizza shop had orders for 4 pepperoni, 97, and 335 cheese pizzas. If the 4 cooks each made an equal number of pizzas, how many pizzas did
What is the solution to the equation 1.2m − 0.8 = −2.0m? m = 0.25 m = 0.4 m = 1 m = 4
Pls Help ASAP! Analyze the quote "what we think, we become"-Buddha
Am I correct, if not please tell me why not
What was the main goal of the Federal Trade Commission? A. To control the amount of natural resources being traded out of the country B. To inspect all impo
Factor each expression 59. s^2-20s+100 61. r^2-64 63. 25m^2+80m+64 65. g^2-225 67. 36h^2-12h+1 69. 32v^2-8
Which sentence uses the correct verb forms? 1-Ella and Rachel left for camp as best friends, but they are barely speaking when they get home. 2-Ella and Rachel