courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

A polygon has 27 diagonal. How many sides does it have?
Quincy uses the quadratic formula to solve for the values of x in a quadratic equation. he finds the solution, in simplest radical form, to be x = . which be
If an author with the above credentials wrote an article titled conducting primary research would you consider it a credible source
10.3 = 0.6y How do I find the answer to this on please
Help im confused! :)
What is SI system???????????????????????????????????
. En el parque hace mucho viento. Llevo una _____. pantalones camiseta falda chaqueta
Why is the court so hesitant to believe mary warren and john proctor? what would they lose if the trials stopped?
Two planes leave an airport at the same? time, one flying? east, the other flying west. the eastbound plane travels 90 mph slower. they are 3480 mi apart after
,,Ecoul il mana catre pestera purpurie dintre dealuri,trezind din vise pastratori adormiti. Pluti apoi printre trestiile raului,si trestiile ii dusera solia cat