Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
can someone help me please
Christine had 178 dollars to begin with. She just spent B dollars. Using b, write an expression for the number of dollars she has left
Read the excerpt from the end of paragraph two of “Economy” from Walden. As for the rest of my readers, they will accept such portions as apply to them. I trus
The half-life of a certain element is 100 days. How many half-lives will it be before only one-eighth of this element remains?
The last step in ratifying an amendment to the U.S. Constitution requires
What does the dog in the image above represent
What category do crinoids belong in?
Complete the pair of corresponding parts if RST =TXY R=?
why did the British participate in the Crimean war?
Carbon-14 has a half life of about 5700 years. How useful is it in dating ancient fossils?