holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

When changing a decimal to a fraction, all you have to do is say the number without saying "point". Example: (.3) would be said "three tenths". Then you write d
consider the partial set of values for the functions f(x) and g(x): what is the value of f/g(1)
Please show your work
Một người nặng 60 kg đi từ London đến New York trong thời gian 12 giờ". Với câu trên, có bao nhiêu đại lượng vô hướng và bao nhiêu đại lượng vecto
What kind of camera did Joseph Niepce develop in 1826? a. Portable b. Foldable c. Pocket d. Room Sized
Give at least three examples of how earlier periods made use of the accounting process? How did the accounting process help such persons in their lives?
PLS HELP (WILL MARK BRAINLIEST) need asap (08.02 LC) A company that manufactures storage bins for grains made a drawing of a silo. The silo has a conical base,
a) ^3 + x^2y + 2xy^2=0b) x^2y^2 − 4x^3 + 4xy^2 − y^4 = 0c) x^3 + x^2 + 2xy^2 + 2y^2 − 4x − 4 = 0how do i solve this im in tears
How do ordinary people practice eugenics?
You are baking cookies for your class. There are 23 total students in your class and you have baked 12 cookies. Write and solve an equation to find the addition