jazzygar18p8132p jazzygar18p8132p
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

which is cheaper 6x8 tiles for 1.29 or 4x4 tiles for .99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2018
- 48 = 1.29

- 16 = .99

16 × 3 = 48
 
3 × 0.99 = 2.97

That equals:

48 = 1.29

48 = 2.97

The cheaper one is 6×8 tiles for $1.29

Hope this helped☺☺

Answer Link

Otras preguntas

Which of these statements reflects a social role? a. i really hate group projects, i never get my way! b. let s make sure we listen to everyone s ideas, so no
What does pdf stand for?
help please How many whole servings of 2/3 cups are in 29/3 cups of banana pudding? A) 12 servings B) 13 servings C) 14 servings D) 15 servings
What is the solution to this system of linear equations? y − x = 6 y + x = −10 A. (−2, −8) B. (−8, −2) C. (6, −10) D. (−10, 6)
stories tell how Earth was created from a vast expanse of water.
SPANISH 1 HELP!! thank you so much!
Three out of four students in your class have brought in permission slips for the next field trip. There are 32 students in the class. How many students still n
Simplify (3n – 2m)2 = ?
What is 13÷110.89, and what is 9÷487.8, and what is 8÷52.176 thank you answer this as soon as possible
0.237 as a percentage