marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression -3(4x-7)
Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?
Find f '(a). f(x) = 4x2 − 4x + 3
Mr. Gardener invested $500,000. His annual interest was $40,000. What was the annual interest rate?
Why is zero unemployment and zero inflation not ideal for the economy
Propiedades asociativas
If the cost of a telephone conversation varies directly as the length of the time of conversation, and if the cost of six minutes is $0.90, what would be the
What is the complete predicate in the sentence bellow? Looking up from his computer monitor, Jason mopped his brow, exhaled sharply, and picked up his phone.
Can 6 go into 78 give me the awnser pls
Simplify (2v-7x)^2 then rewrite